» » Qerim Gashi Dhe Is Lapçeva - Këngë Folklorike Kënduar Nga Qerim Gashi Dhe Is Lapçeva

Qerim Gashi Dhe Is Lapçeva - Këngë Folklorike Kënduar Nga Qerim Gashi Dhe Is Lapçeva Album

Qerim Gashi Dhe Is Lapçeva - Këngë Folklorike Kënduar Nga Qerim Gashi Dhe Is Lapçeva Album Performer: Qerim Gashi Dhe Is Lapçeva
Title: Këngë Folklorike Kënduar Nga Qerim Gashi Dhe Is Lapçeva
Style: Folk
Category: Country
Date of release: 1969
Country: Yugoslavia
Label: PGP RTB
Catalog number: EP 16249
Size MP3: 1757 mb
Size FLAC: 2417 mb
Rating: 4.8

Tracklist

1Valja E Let
2Zambaku I Bardhë
3Marshall Tita Në Kali Të Bardhë
4Vajtimi I Avdis

Barcodes

  • Matrix / Runout (A-side runout): EP 16249 A 14109
  • Matrix / Runout (B-side runout): EP 16249 B 14109

Album

Приобретайте пластинки, компакт-диски и многое другое от Qerim Gashi на маркетплейсе ëngë Folklorike, 2015. Këngë Folklorike, 2015. Vëllezrit Gashi. Kënga E Zagrebit, 07:30. FLAC RAR album size: 1772 mb. Agron Ahmeti & Flora Gashi - Hajde Luje Vallen. Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare. Tita Bărbulescu - Tita Bărbulescu. Fanny - Charity Ball. Nga kjo kohe e veshtire une shpreha kenaqesin qe te ndaj nje kang me ju me titullin Ani moj shqipni mos thuj mbarova Jemi zemer shqiptari Ju pershendes t'gjithve. Kenge dhe Muzike Folklorike Gentjan Gropa. 5 December 2019 . Gezuar kete nate te madhe te SHEN KOLLIT e i bekoft familjet tuaja dhe ju pershendes me kengen madheshtore te Qerim Delise GEZUAR. 14 January 2019 . Pershendetje miq. Ju pershendes me nje keng gurbeti. Degjim te kendshem. Labinot Gashi pronounced born 4 October 1989, known mononymously as Gashi stylised as GASHI, is an American rapper, singer and songwriter based in Brooklyn, New York. Labinot Gashi was born in Tripoli, Libya on October 4, 1989, to ethnic Albanian parents from Kosovo. He spent his childhood as a refugee in several African and European countries before settling in Brooklyn, New York at the age of 10. Vëllezërit Gashi, Gazi. From the Album M'Kanë Pre Shkijet Me Jatagana. September 30, 2015. Fix in Music Library. You can Download Free Qerim Gashi Dhe Is Lapçeva - Hamz Roda zip or rar archives. Formats available: mp3, flac. Qerim Gashi. Title: Hamz Roda. Текст песни: Got me the potion, I can be the horse, aw, yeah Tell me I wake hoes up now Got me the roof, floor is my eyes My diamond rings all in her në këngë e ligjërime. E i fortë po shndrit ai diell. dhe burimi këngës lugjeve i përcjell. e i fortë po ngroh ky diell. edhe trimat nëpër mend mi sjell, mi përkëdhel. Nga ky diell i kohës sime. shndrisin shekujt në agime. dhe naganti i shqiptarit zjarr flakëron O ku ka si ti, o Shqipëria ime, o fisnikja përmbi gur